 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R60J105KE19D)
Murata Electronics GRM155R60J105KE19D
PartNo:
GRM155R60J105KE19D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 890744
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1uF 6.3volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.022 uF
Voltage Rating DC:250 V