 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R60J106ME44D)
Murata Electronics GRM155R60J106ME44D
PartNo:
GRM155R60J106ME44D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 597210
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10UF 6.3V 20% 0402
RoHS:Details
Capacitance:0.68 uF
Voltage Rating DC:10 V