 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R60J472KA01D)
Murata Electronics GRM155R60J472KA01D
PartNo:
GRM155R60J472KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 63472
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.0047uF 6.3 volts 0.1
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:16 V