 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R60J474KE19D)
Murata Electronics GRM155R60J474KE19D
PartNo:
GRM155R60J474KE19D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 548237
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.47uF 6.3volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:560 pF
Voltage Rating DC:100 V