 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R60J474KE19J)
Murata Electronics GRM155R60J474KE19J
PartNo:
GRM155R60J474KE19J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 78435
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.47uF 6.3Volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.033 uF
Voltage Rating DC:25 V