 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R60J475ME47D)
Murata Electronics GRM155R60J475ME47D
PartNo:
GRM155R60J475ME47D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 317800
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 4.7uF 6.3volts X5R 20%
RoHS:Details
Capacitance:4700 pF
Voltage Rating DC:250 V