 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R61A103KA01D)
Murata Electronics GRM155R61A103KA01D
PartNo:
GRM155R61A103KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 74025
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.01uF 10 volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:22 uF
Voltage Rating DC:10 V