 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R61A104KA01D)
Murata Electronics GRM155R61A104KA01D
PartNo:
GRM155R61A104KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 2610376
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.1uF 10volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2200 pF
Voltage Rating DC:450 V