 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R61A104KA01J)
Murata Electronics GRM155R61A104KA01J
PartNo:
GRM155R61A104KA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 152698
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.1uF 10volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:50 V