 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R61A105KE15D)
Murata Electronics GRM155R61A105KE15D
PartNo:
GRM155R61A105KE15D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 620037
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1uF 10volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:6.3 V