 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R61A222KA01D)
Murata Electronics GRM155R61A222KA01D
PartNo:
GRM155R61A222KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 63526
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.0022uF 10volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:100 V