 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R61A224KE19D)
Murata Electronics GRM155R61A224KE19D
PartNo:
GRM155R61A224KE19D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 327750
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.22uF 10volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:330 pF
Voltage Rating DC:450 V