 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R61A474KE15D)
Murata Electronics GRM155R61A474KE15D
PartNo:
GRM155R61A474KE15D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 315635
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.47uF 10volts X5R 10%
RoHS:Details
Capacitance:6800 pF
Voltage Rating DC:250 V