 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R61E104KA87D)
Murata Electronics GRM155R61E104KA87D
PartNo:
GRM155R61E104KA87D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 110471
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.10uF 25volt X5R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:0.01 uF
Voltage Rating DC:10 V