 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R70J104KA01D)
Murata Electronics GRM155R70J104KA01D
PartNo:
GRM155R70J104KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 103381
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.1uF 6.3 volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:6.3 V