 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R70J105KA12D)
Murata Electronics GRM155R70J105KA12D
PartNo:
GRM155R70J105KA12D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 218660
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 1.0uF 6.3volts X7R + - 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:25 V