 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R70J105MA12D)
Murata Electronics GRM155R70J105MA12D
PartNo:
GRM155R70J105MA12D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 179400
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1.0UF 6.3V 20% 0402
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:100 V