 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71A473KA01D)
Murata Electronics GRM155R71A473KA01D
PartNo:
GRM155R71A473KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 142445
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.047uF 10volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:1 kV