 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71C102KA01D)
Murata Electronics GRM155R71C102KA01D
PartNo:
GRM155R71C102KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 75777
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.001uF 16 volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:25 V