 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71C103KA01D)
Murata Electronics GRM155R71C103KA01D
PartNo:
GRM155R71C103KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 807984
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.01uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.033 uF
Voltage Rating DC:250 V