 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71C104KA88J)
Murata Electronics GRM155R71C104KA88J
PartNo:
GRM155R71C104KA88J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 157858
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.1uF 16 volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:50 V