 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71C153KA01J)
Murata Electronics GRM155R71C153KA01J
PartNo:
GRM155R71C153KA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 67758
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.015uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:50 V