 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71C224KA12D)
Murata Electronics GRM155R71C224KA12D
PartNo:
GRM155R71C224KA12D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 779873
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.22uF 16volt X7R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:35 V