 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71C823KA88D)
Murata Electronics GRM155R71C823KA88D
PartNo:
GRM155R71C823KA88D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 63443
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.082uF 16volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:8 pF
Voltage Rating DC:250 V