 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71E103JA01J)
Murata Electronics GRM155R71E103JA01J
PartNo:
GRM155R71E103JA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 116501
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.01uF 25volts X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating DC:2 kV