 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71E103KA01D)
Murata Electronics GRM155R71E103KA01D
PartNo:
GRM155R71E103KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 947749
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.01uF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.015 uF
Voltage Rating DC:450 V