 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71E103KA01J)
Murata Electronics GRM155R71E103KA01J
PartNo:
GRM155R71E103KA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 76885
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.01uF 25 volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:10 V