 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71E472JA01D)
Murata Electronics GRM155R71E472JA01D
PartNo:
GRM155R71E472JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 121535
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 4700pF 25volts X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.22 uF
Voltage Rating DC:6.3 V