 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71E472KA01J)
Murata Electronics GRM155R71E472KA01J
PartNo:
GRM155R71E472KA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 63160
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.0047uF 25volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:250 V