 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71H103JA88D)
Murata Electronics GRM155R71H103JA88D
PartNo:
GRM155R71H103JA88D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 108040
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.01uF 50volt X7R +/-5%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:16 V