 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71H104KE14D)
Murata Electronics GRM155R71H104KE14D
PartNo:
GRM155R71H104KE14D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 65485
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 0.1uF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.1 uF
Voltage Rating DC:250 V