 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71H152KA01J)
Murata Electronics GRM155R71H152KA01J
PartNo:
GRM155R71H152KA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 74540
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.0015uF 50volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:50 V