 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71H153KA12J)
Murata Electronics GRM155R71H153KA12J
PartNo:
GRM155R71H153KA12J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 62519
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0.015uF 50Volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:6.8 pF
Voltage Rating DC:250 V