 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71H271KA01D)
Murata Electronics GRM155R71H271KA01D
PartNo:
GRM155R71H271KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 86934
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 270pF 50volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:6.3 V