 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71H471JA01J)
Murata Electronics GRM155R71H471JA01J
PartNo:
GRM155R71H471JA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 80679
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 470pF 50Volts X7R 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.033 uF
Voltage Rating DC:50 V