 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71H472JA01D)
Murata Electronics GRM155R71H472JA01D
PartNo:
GRM155R71H472JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 66808
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 4700pF 50volt X7R +/-5%
RoHS:Details
Capacitance:0.047 uF
Voltage Rating DC:25 V