 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R71H821KA01D)
Murata Electronics GRM155R71H821KA01D
PartNo:
GRM155R71H821KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 58176
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 820pF 50volts 10%
RoHS:Details
Capacitance:0.047 uF
Voltage Rating DC:500 V