 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R72A472KA01D)
Murata Electronics GRM155R72A472KA01D
PartNo:
GRM155R72A472KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 78329
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 4700pF 100volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:4.7 uF
Voltage Rating DC:4 V