 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM155R72A681KA01D)
Murata Electronics GRM155R72A681KA01D
PartNo:
GRM155R72A681KA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 63043
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 680pF 100v X7R +/-10%
RoHS:Details
Capacitance:150 pF
Voltage Rating DC:100 V