 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1885C1H100JA01J)
Murata Electronics GRM1885C1H100JA01J
PartNo:
GRM1885C1H100JA01J
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 59512
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 10pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:0.068 uF
Voltage Rating DC:500 V