 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1885C1H102FA01D)
Murata Electronics GRM1885C1H102FA01D
PartNo:
GRM1885C1H102FA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 176283
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 1000PF 50V 1%
RoHS:Details
Capacitance:10 uF
Voltage Rating DC:16 V