 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1885C1H200JA01D)
Murata Electronics GRM1885C1H200JA01D
PartNo:
GRM1885C1H200JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 76390
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 20pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:3.3 uF
Voltage Rating DC:16 V