 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1885C1H202JA01D)
Murata Electronics GRM1885C1H202JA01D
PartNo:
GRM1885C1H202JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 61731
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 2000pF 50volt C0G +/-5%
RoHS:Details
Capacitance:4700 pF
Voltage Rating DC:2 kV