 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1885C1H222FA01D)
Murata Electronics GRM1885C1H222FA01D
PartNo:
GRM1885C1H222FA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 82502
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2200PF 50V 1%0603
RoHS:Details
Capacitance:16 pF
Voltage Rating DC:50 V