 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1885C1H270JA01D)
Murata Electronics GRM1885C1H270JA01D
PartNo:
GRM1885C1H270JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 62926
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 27pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:18 pF
Voltage Rating DC:100 V