 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1885C1H332JA01D)
Murata Electronics GRM1885C1H332JA01D
PartNo:
GRM1885C1H332JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 61336
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 3300pF 50volts C0G 5%
RoHS:Details
Capacitance:19 pF
Voltage Rating DC:16 V