 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1885C1H392JA01D)
Murata Electronics GRM1885C1H392JA01D
PartNo:
GRM1885C1H392JA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 84285
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 3900pF 50volt C0G +/-5%
RoHS:Details
Capacitance:2.2 uF
Voltage Rating DC:6.3 V