 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1885C1H3R9CA01D)
Murata Electronics GRM1885C1H3R9CA01D
PartNo:
GRM1885C1H3R9CA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 68400
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 3.9pF 50volts C0G +/-0.25pF
RoHS:Details
Capacitance:0.33 uF
Voltage Rating DC:100 V