 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1885C1H470FA01D)
Murata Electronics GRM1885C1H470FA01D
PartNo:
GRM1885C1H470FA01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 172488
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 47pF 50volts C0G 1%
RoHS:Details
Capacitance:0.47 uF
Voltage Rating DC:16 V