 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Murata Electronics  (GRM1885C1H6R8BZ01D)
Murata Electronics GRM1885C1H6R8BZ01D
PartNo:
GRM1885C1H6R8BZ01D
Manufacturers: Murata Electronics
Qty: 65774
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 6.8pF 50volts C0G +/-0.1pF
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:100 V